Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca

DUCCIO DI BUONISEGNA (PD)

W niedzielę 5 czerwca w całym Kościele obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Nasze oczy wpatrują się w zebranych w Wieczerniku Apostołów wraz z Maryją. Oni pierwsi doświadczyli wypełnienia się obietnicy Chrystusa, który zapowiedział, że po swoim wniebowstąpieniu ześle na nas Pocieszyciela. Potrzebujemy Ducha Świętego, abyśmy coraz lepiej rozumieli naukę Jezusa i z odwagą wcielali ją w życie.

W ciągu całej niedzieli przed Ewangelią mogliśmy wysłuchać hymnu – Sekwencji do Ducha Świętego.

Kazanie w dniu dzisiejszym głosił ks. Michał. Zachęcamy do wysłuchania:

Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Michała o godz. 10:30 kazanie skierowane do dzieci powiedział ks. Rafał. W szczególny sposób modliliśmy się w intencji nieocenionego Pana Tomka, który od wielu lat prowadzi scholę dziecięcą i swoją grą oraz śpiewem uświetnia liturgię. Podczas tej Eucharystii modliliśmy się także w intencji Piotra – wieloletniego ministranta i lektora naszej parafii, a prywatnie syna Pana Tomka. Obaj w tych dniach obchodzą swoje urodziny. Solenizantom składamy najserdeczniejsza życzenia. Niech dobry Bóg obdarza wieloma łaskami na co dzień, a najlepsza Matka Maryja otacza Was swoją opieką.

Pierwsza niedziela czerwca jest także Dniem Dziękczynienia Bożej opatrzności za opieką nad naszą ojczyzną.