Odeszła najstarsza parafianka – Śp. Urszula Czyż

W środę, 8 czerwca pożegnaliśmy naszą najstarszą Parafiankę, panią Urszulę Czyż, która przeżyła ponad 98 lat, a do Pana odeszła w piątek 3 czerwca w godzinach wieczornych.
Mszę Świętą pogrzebową sprawowali: ks. Proboszcz Wiesław Bajger, oraz ks. Antoni Sapota – były proboszcz naszej parafii. Kazanie wygłosił ks. Wiesław.
Pani Urszula przez wiele lat, gdy jeszcze mogła być w kościele, prowadziła modlitwy, działała na rzecz Seniorów, założyła Apostolstwo Dobrej Śmierci. Cechowała się pięknym śpiewem. Należała również do Róży Różańcowej. Przez wiele lat organizowała pielgrzymki i jako przewodnik pokazywała nam piękno naszego kraju. Wszystko, co robiła, robiła dla ludzi, gdyż chciała ich prowadzić do Boga.
Pani Urszula spoczęła na naszym cmentarzu, w grobie wspólnie z mężem i zięciem. Będziemy śp. Urszulę Czyż na pewno często wspominać, i to w samych dobrych słowach.