Misje parafialne – dzień 6

Szósty dzień Misji parafialnych zbliża nas do końca tego Świętego czasu. Dzisiaj po raz kolejny stajemy pod krzyżem aby w Sercu Jezusowym zawierzyć nad danych i całą parafie. Po Mszy Świętej o 18.00 zgromadziliśmy się pod krzyżem misyjnym na dziedzińcu kościoła. Trzymając w ręku własny krzyż każdy z uczestników liturgii oddał Sercu Jezusa siebie swoją rodzinę i całą parafie.
O godzinie 20.00 nauki misyjnej wysłuchała młodzież studiująca i pracująca.
Apel jasnogórski zgromadził liczba grupę wiernych. W dniu dzisiejszym modliliśmy się za naszych zmarłych powierzając ich Miłosierdziu Bożemu.

Ks. Jan Twardowski:
Kiedy ktoś przeprowadza się na inną ulicę albo do innego miasta, to zabiera wszystkie rzeczy ze sobą. Jeżeli jednak ktoś przeprowadza się do nieba, wszystko co miał zostawia w mieszkaniu: szafę, łóżko, radio, telewizor, stół, kredens, wszystkie szklanki, wszystkie filiżanki ze spodkami, telefon, widelce, łyżki, książki, lampy, kapelusze, rękawiczki, zegarek, który chodził na ręku, wszystkie ręczniki, nawet szczoteczkę do zębów, którą zawsze zabiera ze sobą przy przeprowadzce. Ten, kto się przeprowadza do nieba, wszystko zostawia na ziemi i na nowe miejsce zabiera tylko swoją duszę. Jaka ta dusza ważna !