Błogosławieństwo prymicyjne Ks. Adama

W niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. kazanie głosił neoprezbiter, ks. Adam Bajorek, którego prymicje przeżywaliśmy 26 maja. Po każdej Mszy św. udzielał wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.
Kazanie skupione było na Krzyżu, na tym, że my bardzo często ten Krzyż odrzucamy. Bardzo chętnie chowamy Go, ewentualnie używamy jako ozdobę. Jedną z największych naszych pokus, jest życie bez Krzyża, ale chrześcijanin powinien żyć z Krzyżem, bo jest On wpisany w historię świata. Także dlatego, że Chrystus nam obiecał, że każdy grzech będzie nam odpuszczony, będzie zniszczony dzięki Krzyżowi.
Na koniec tych rozważań ks. Adam u stóp Krzyża oddał w opiekę Panu Jezusowi i Matce Bożej wszystkich, którzy są odpowiedzialni, za to, że został kapłanem. Dziękował za bliskich, Rodziców, kapłanów. I zawierzył wszystkich, także swoje kapłaństwo oraz tych, którym będzie służył.
Zabierz, Panie, i przyjmij
całą wolność moją, pamięć moją i rozum,
i wolę moją całą,
cokolwiek mam i posiadam.
Ty mi to wszystko dałeś
– Tobie to, Panie, oddaję.
Twoje jest wszystko.
Rozporządzaj tym w pełni
wedle swojej woli.
Daj mi jedynie miłość
Twoją i łaskę,
albowiem to mi wystarcza.
[Amen].
B. Langammer