Niedziela Misyjna – 20 X 2019

W Niedzielę 20 października w całym Kościele przeżywaliśmy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Na Mszę Świętą o godz. 10:30 tradycyjnie zostały zaproszone dzieci. W kazaniu ks. Krzysztof mówił między innymi o dzisiejszej liturgii słowa i dzięki pomocy dzieci w obrazowy sposób pokazal wydarzenia mające miejsce w księdze Wyjścia, gdzie Mojżesz modląc sie z rękami uniesionymi w górze uratował Izraelitów, którzy walczyli przeciwko Amalekitom. Gdy Mojżesz ręce opuszczał Izraelici tracili przewagę, gdy trzymal w górze, odzyskiwali ją, dlatego jego ręce podparli Aaron i Chur, aby ręce byly stale wzniesione wysoko. „…I tak pokonał Jozue Ameleka i jego lud ostrzem miecza”. Następnie nawiązując do Niedzieli Misyjnej ks. Krzysztof mówił, o modlitwie, która ogarnia każdy kontynent, caly świat, pokazując różaniec misyjny, którego kolory odzwierciedlają każdy kontynent: Afrykę, Australię, Europę Ameryki Północną i Południową oraz Azję. Na koniec wszystkie dzieci, ale i również dorośli zostali zaproszeni na Różaniec, ktory w październiku odmawiamy codziennie o 17:30. W tym tygodniu szczególnie modlimy sie w intencji Misji i Misjonarzy.
Serdecznie zapraszamy!