NOWI LEKTORZY DEKANATU WIŚLAŃSKIEGO – 9 XI 2019

Dekanalny kurs lektorski dobiegł końca! W sobotę 9 listopada na Mszy Świętej o godzinie 18:00 12 ministrantów dekanatu wiślańskiego zostało pobłogosławionych przez ks. dziekana Tadeusza Serwotkę do posługi lektora. Nowi lektorzy otrzymali Pismo Święte oraz legitymacje lektorskie. OD tego dnia nie będą już służyć w komrzach, które zamienili na alby. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili wykłady i ćwiczenia: ks. Marcinowi Puchałce, ks. Maciejowi Pszczółce, ks. Sławomirowi Zawadzie, p. Joannie Litwin, p. Pawłowi Matuszce oraz ks. Krzysztofowi Adamskiemu – dekanalnemu duszpasterzowi służby liturgiecznej, za zorganizowanie tegorocznego kursu. Nowym lektorom życzymy, by słowo Boże, które będą czytać na Mszach Świętych prowadziło ich i umacniało przez całe życie!