Odpust parafialny – 18.11.2018

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu parafii jest odpust parafialny. Jest to doroczna uroczystość związana ze świętem patronalnym, w naszym przypadku ze wspomnieniem św. Klemensa, papieża i męczennika. I tak w niedzielę, 18 listopada, świętowaliśmy. Na wszystkich Mszach św. kazania głosił zaproszony z tej okazji ks. Piotr Hoffmann, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, który przewodniczył też uroczystej Sumie sprawowanej w samo południe. W koncelebrze był nasz Ksiądz Proboszcz oraz poprzedni proboszcz ks. Antoni Sapota oraz ks. Józef i ks. Wiesław, pracujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Ksiądz Proboszcz na wstępie powiedział, że w tym dniu chcemy podziękować św. Klemensowi za opiekę nad naszą parafią, nad tym wszystkim, co tutaj wspólnie przeżywamy i chcemy Go prosić o dalsze wstawiennictwo, o opiekę a chcemy to czynić we wspólnej modlitwie.Powitał wszystkich zgromadzonych w świątyni, powitał chór AVE oraz zaprzyjaźnioną orkiestrę z Chybia, którzy uświetniali tę Eucharystię.

Kaznodzieja na wstępie nawiązał do osoby św. Klemensa, zachęcając wszystkich do radowania się z okazji uroczystości odpustowej. Zachęcał do dziękowania w radości za ten dzień. Zaprosił też do refleksji na temat Kościoła i zadał pytanie – co trzeba zmienić w Kościele, skoro tyle złych słów jest wypowiadanych na Jego temat. Odpowiedź była prosta – to ja mam się zmienić, muszę być bardziej Jezusowy. Mam być bardziej odpowiedzialnym za Kościół, to dzięki mnie Kościół ma być święty.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni do uroczystej procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Potem, po błogosławieństwie była możliwość uczczenia relikwii naszego świętego Patrona.