Ekumeniczny koncert kolęd – 12.01.2019

W sobotę, 12 stycznia, o godz. 1600 odbył się ekumeniczny koncert kolęd w reżyserii  Aleksandry Pruszydło-Hatlas.

       Witając licznie zgromadzonych w kościele ks. prob. Wiesław Bajger  zachęcił do radowania się narodzeniem Pana Jezusa, w czym także miał nam pomóc ten koncert.

Pani Katarzyna Czyż-Kaźmierczak z Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ustroń zachęcając do wysłuchania koncertu, przypomniała, że jest to ostatni koncert, a dwa poprzednie odbyły się w kościele ewangelicko-augsburskim i w Prażakówce.

Jako pierwszy wystąpił Zespół Dziecięcy „Mała Czantoria” pod opieką Pauliny Mokwy. Dzieci śpiewały, recytowały a także składały życzenia. Usłyszeliśmy m.in. Filipa Ludorowskiego, Michalinę i Zuzannę Kiecoń.

W wykonaniu połączonych chórów Estrady Ludowej „Czantoria”, naszego AVE, którymi dyrygowała Alicja Adamczyk i Chóru Ewangelickiego (dyrygentem jest Paweł Branc),  pięknie wybrzmiała  kolęda „Gdy się Chrystus rodzi”, a pod dyrygenturą Danuty Zoń-Ciuk kolejna – „Przybieżeli do Betlejem”. 

Chóry śpiewały też samodzielnie, towarzyszyli im soliści, którzy recytowali i śpiewali. Były kolędy znane, mniej znane i pastorałki. Usłyszeliśmy młodzież. Zobaczyliśmy pastuszków, dzieci. Serca wszystkich podbiła maleńka, ale o bardzo mocnym głosie Patrycja Łukasik, która zebrała najwięcej braw.

By nikogo nie pominąć, podaję nazwiska występujących solistów i recytatorów:

  • z EL „Czantoria – Aleksandra Sikora, Magdalena Kocyan, Sara Pawelska, Mariusz Pasterny, Andrzej Sikora, Maria Kiecoń, Beata Biczak;
  • z chóru AVE – Anna Puzoń i Adam Szcześniewski;
  • Chóru Ewangelickiego  – Karina Pinksa, Halina Szarowska i Stanisław Kluz;
  • młodzież  – Milena Szypuła, Agnieszka Kubala, Kamila Kiecoń, Patryk Demkowski, Radosław Stojda.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Janusz Śliwka i kapela EL „Czantoria” – Joanna Chraścina, Ewa Zachar, Piotr Śliwka, Zbigniew Mokwa, Jerzy Cholewa, Tomasz Roszkowski.

Na koniec  chórzyści znowu wspólnie zaśpiewali, zachęcając także zgromadzonych w kościele do śpiewu. Trzymając się za ręce śpiewaliśmy Przekażcie sobie znak pokoju,  a potem jeszcze Podnieś rękę Boże Dziecię.

Dziękując za ten przepiękny koncert kolęd Ksiądz Proboszcz udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa, a wszystkich artystów zaprosił do sali Czytelni Katolickiej na poczęstunek.