Koncert Wielkopostny – 16.03.2019

W sobotę, 16 marca, zostaliśmy zaproszeni na godz. 1600 do kościoła na koncert „Opowieści Wielkiego Tygodnia”. Powitał nas Ksiądz Proboszcz, który podkreślił, że czas Wielkiego Postu to czas, kiedy możemy brać udział w nabożeństwach pasyjnych, ale też możemy uczestniczyć w tego rodzaju spotkaniach. Tym bardziej, że wszystkie recytacje w wykonaniu aktora Artura Pierścińskiego nawiązywały do takiej tematyki. Muzyka, która została nam zaprezentowana przez Ewę Sadowską – piano, Piotra Sadowskiego – skrzypce oraz Marię Mikułę – wiolonczela autorstwa J.S. Bacha, E. Morikone, H. I. Bibera czy A. Vivaldiego również była powiązana z tematyką wielkopostną. Koncertowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa Stanisława Siemaszkiewicza z cyklu „Męka Pańska”., co prawda tylko sześciu obrazów, ale bardzo wymownych – scen od spotkania u Piłata aż do ukrzyżowania.

Ten piękny koncert odbył się dzięki p. Sabinie Muras, która współpracuje z Bielskim Towarzystwem Muzycznym, a projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.