„Niedziela Palmowa” u Klemensa oraz koncert pasyjny

W Niedzielę Palmową podczas wszystkich Mszy św. księża święcili palmy. Najwięcej osób, a szczególnie dzieci, było na Mszy św. o godz. 1030. Palmy były święcone w kościele, ale też na dziedzińcu kościelnym, gdzie też zgromadzili się wierni. Po obrzędzie wszyscy procesyjnie przeszli do kościoła, gdzie sprawowana była Msza św. Na koniec trójka dzieciaków – Olga Ogonowska, Zosia Puzoń i Franek Kocur –  została nagrodzona za najładniejsze palmy, wykonane własnoręcznie lub przy pomocy rodziców. Niedzielne popołudnie spędziliśmy na koncercie pieśni pasyjnych w  wykonaniu naszego parafialnego chóru „AVE”. Tym razem chórzyści śpiewali z chóru, a nie jak zwykle sprzed prezbiterium. Usłyszeliśmy piękne wykonanie pieśni dotyczące krzyża i wszystkich emocji, które towarzyszyły tamtym wydarzeniom. Były też pieśni o Matce Bożej, o Jej bólu i łzach. Były też piękne recytacje.

To, że chórzyści wystąpili z chóru w niczym nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, słuchacze nie widząc ich mogli bardziej wsłuchać się i przeżywać ukazane w pieśniach i wierszach wydarzenia.

Na zakończenie koncertu ksiądz proboszcz bardzo podziękował chórzystom, stwierdzając, że koncert w podniosły sposób rozpoczął obchody Wielkiego Tygodnia w naszej parafii.

Ponadto przedstawiamy zdjęcia z koncertu pasyjnego, który również odbył się 14 kwietnia 2019 r.