Wielki Piątek

W Wielki Piątek od godz. 700 można było się wyspowiadać. Od tej też godziny trwała adoracja w ciemnicy.

O godz. 1715 została odprawiona Droga Krzyżowa. Rozważaniom towarzyszył śpiew kanonów z Taizé w wykonaniu młodzieży z Kalebu.

Po Drodze Krzyżowej rozpoczęły się obrzędy wielkopiątkowe.

Po podejściu do ołtarza kapłan w czerwonych szatach, przypominających o ofierze krwi, upadł na twarz i modlił się w milczeniu.

Potem rozpoczęła się Liturgia Słowa. Chór „AVE” odśpiewał Pasję wg św. Jana. Na zakończenie w uroczystej modlitwie powszechnej, polecaliśmy Bogu wszystkie stany Kościoła, siebie i cały świat, wyrażając w ten sposób pragnienie samego Chrystusa: aby wszyscy byli zbawieni.

Najważniejszą częścią tego nabożeństwa była adoracja krzyża. Przy wtórze antyfony, podkreślającej związek męki ze zbawieniem, ks. Krzysztof odsłaniał stopniowo krzyż. Księża, ministranci i siostry zakonne adorowali go, natomiast pozostali wierni mogli uczynić to po zakończeniu nabożeństwa.

Po adoracji krzyża była Komunia św.

Potem Najświętszy Sakrament został przeniesiony do symbolicznego grobu, przy którym adoracja trwała do godz.2300 .