Bierzmowani czyli mocni w wierze

7 czerwca br. ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, ks. biskup Roman Pindel udzielił sakramentu bierzmowania 90. młodym ludzim z 3 ustrońskich parafii katolickich: pw. Chrystusa Króla Wszechświata na Zawodziu, Dobrego Pasterza w Ustroniu -Polanie i naszej, Św. Klemensa. Uroczystość odbyła w naszym kościele.
Młodzież zgromadziła się już na nabożeństwie do Serca Pana Jezusa. Bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości ks. Krzysztof przypomniał wszystkim obecnym czym jest sakrament bierzmowania. Prosił też, aby otoczyć młodych modlitwą.

Po procesyjnym przejściu ministrantów, księży i ks. biskupa do kościoła, przedstawiciele rodziców kandydatów do bierzmowania przywitali pasterza diecezji. Zwrócili uwagę na fakt, że dzieci nie należą tylko do rodziców, ale należą też do wspólnoty parafialnej. Ważne jest, aby były dobrze prowadzone i do tego potrzebne są dary Ducha Świętego. Poprosili o ten dar dla zgromadzonej młodzieży.

O udzielenie sakramentu bierzmowania poprosił także ksiądz proboszcz. Zanim prośby te mogły zostać spełnione musiało zostać zadanie sakramentalne pytanie czy młodzi ludzie zostali właściwie przygotowani do bierzmowania i czy są gotowi do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ks. biskup został zapewniony o odpowiednim przygotowaniu oraz zdaniu egzaminu a młodzież wyznała jakich łask oczekuje od tego sakramentu. Następnie, po wysłuchaniu ciekawego kazania, młodzi ludzie odnowili przyrzeczenia chrzcielne.
Hymn do Ducha Świętego zapowiedział moment udzielenia sakramentu bierzmowania.
Biskup i wyznaczeni kapłani z uniesionymi rękoma prosili Boga o zesłanie na młodych Ducha Świętego. Młodzi podchodzili razem ze świadkami, a Biskup naznaczał każdego znakiem krzyżma. Zostało odśpiewane uroczyste „Chwała Ojcu i Synowi…”.
Składając dary ofiarne, młodzież złożyła też obietnice abstynencji do uzyskania pełnoletności.
Na pamiątkę uroczystości Biskup poświęcił krzyżyki, które zawieszone na ścianach ich domów, zawsze mają przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

Na koniec uroczystości były podziękowania. Młodzież dziękowała ks. biskupowi za udzielenie sakramentu, księdzu. Mirkowi za przygotowanie do jego przyjęcia oraz ksiedzu Krzysztofowi za wszelką pomoc. Podziękowano także animatorom. Także dlatego, że byli z nimi w tych uroczystych chwilach. Miejmy nadzieję, że będą je długo wspominać. Duch Św. zapewne będzie im w tym pomagał.