Festiwal ekumeniczny w Ustroniu

Otwarciem wystawy rzeźb Ryszarda Zająca 19 czerwca.br. w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego rozpoczął się w tym roku  XV Festiwal Ekumeniczny w Ustroniu. Jak co roku organizowany przy udziale ustrońskich parafii, a przede wszystkim katolickiej Św. Klemensa i ewangelickiej Św. Jakuba, ma łączyć wierzących z obu wyznań budując wzajemne zaufanie.  Oprócz wernisażu 19 czerwca, odbyły się do tej pory jeszcze dwa festiwalowe: koncert orkierstry kameralnej Silesian Art Collective połączony z prezentacjami poetyckimi Magdaleny Kozłowskiej (23 czerwca w kościele ewangelickim Apostoła Jakuba) oraz koncert organowy uczniów wiślańskiego ogniska muzycznego, który odbył się 30 czerwca w kościele w Lipowcu. Teraz czas na program, który przygotowała nasza parafia i który będzie się odbywał tak w Czytelni jak i w samym naszym kościele, od niedzieli, 7 lipca do piątku 12 lipca.

Serdecznie zapraszamy !