13-go znaczy czuwanie

We wtorkowy wieczór, 13 sierpnia, od godz. 1900 trwała w kościele modlitwa – odbyło się kolejne Czuwanie Fatimskie, rozpoczęte odmawianiem różańca.

W Apelu Jasnogórskim objęliśmy modlitwą wszystkich, którzy borykają się z problemem alkoholowym oraz tych, którzy wyszli z nałogu. Także wszystkich odpoczywających, przebywających na wczasach.

Po Apelu została odprawiona Msza św., której intencją była modlitwa za czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz za zmarłych rodziców Księdza Proboszcza. Na  początku Ksiądz Proboszcz powitał wszystkich obecnych i wyraził radość, że jesteśmy tutaj i modlimy się w ważnych sprawach każdego z nas i naszej Ojczyzny.

Kazanie powiedział ks. Piotr Hoffmann, który przypomniał, że nasze czuwania są po to, aby „zdobywając kolejny szczy”t stawać się lepszymi. Tym razem zaprosił nas na piękną Górę Tabor i  dawał przykłady, jak można zmienić siebie i nasze życie na lepsze.

Piękna pogoda pozwoliła nam na pójście w procesji świateł dookoła kościoła. Figurę Maryi z Fatimy nieśli panowie, a panie należące do Żywego Różańca niosły duży, drewniany różaniec, ukazując w ten sposób, że modlitwa różańcowa jest stale obecna w naszej wspólnocie parafialnej.

Po procesji większość osób weszła jeszcze do kościoła, aby otrzymać błogosławieństwo eucharystyczne a potem jeszcze długo śpiewać na cześć Maryi.