Pożegnalny grill

W sobotnie przedpołudnie (24.08) w obecności specjalnych gości – burmistrza Ustronia Przemysława Korcza oraz inspektora UM, Łukasza Sitka, ksiądz proboszcz zakończył tegoroczną półkolonię parafialną. Na pożegnalnego grilla na parafii stawili się prawie wszyscy półkoloniści (było nas w tym roku 50), byli też rodzice bądź dziadkowie, oraz oczywiście wszyscy organizatorzy. Także razem było nas całkiem sporo. Dla wszystkich był przygotowany poczęstunek. Były kiełbaski , pyszne rogaliki oraz soczki. Hitem grilla było wspólne śpiewanie piosenki o półkolonii w Klemensie. Wodzirejem był ks. Krzysztof Ksiądz, a nagranie filmowe z tego śpiewania już zaczyna podbijać internet. Potem już na poważnie,  choć dalej w dobrej atmosferze, przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację półkolonii. Pracowało przy niej 4 wychowawców,  5  pań w kuchni, które codziennie gotowały posiłki oraz 10 wolontariuszom  bez których  trudno wyobrazić sobie tak sprawne poradzenie sobie z taką dużą grupą dzieci, jak to się w tym roku udało. Te podziękowania skierował do wszystkich ksiądz proboszcz, który sam też przy półkolonii pracował jako że formalnie był ich kierownikiem. Anioł Pański o godz. 12.00 odmówiony przez wszystkich był także wyrazem podziękowania za półkolonię Panu Bogu.  Nie tylko dał nam ładna pogodę ale i bardzo dużo wspólnej radości znakiem, wiec nic dziwnego, że oczywiście umówiliśmy się na kolejne już w naszej parafii półkolonijne spotkanie za rok. Może do tego czasu uda się nam doliczyć ile tych półkolonii w naszej parafii już się odbyło i kiedy była pierwsza. No to do zobaczenia!