WIELKI CZWARTEK 9.04.2020 – MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ

W Wielki Czwartek podczas wieczornej Eucharystii sprawowanej przez naszych trzech księży, modliliśmy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zgodnie z zaleceniami w kościele oprócz księży były tylko siostry zakonne. Wszyscy chętni wierni mogli uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Siostry na początku złożyły Kapłanom życzenia oraz słowa podziękowania za Ich służbę. Po odśpiewaniu Chwała na wysokości Bogu zamilkły dzwony oraz organy.  Kazanie powiedział ks. Maciej. Również dziękował za modlitwę w intencji kapłanów, za to, że pomagamy zdobywać ciągle Boga jako bogactwo kapłańskiego życia oraz prosił o dalsze wsparcie modlitewne. Na koniec Eucharystii, po błogosławieństwie kapłani obnażyli ołtarz, ale Najświętszy Sakrament został w tabernakulum, a nie jak zawsze przeniesiony do ciemnicy.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ WIECZERZY PAŃSKIEJ:

CZĘŚĆ 1             CZĘŚĆ 2