Koncert zespołu „Silesia Galante” – 18.09.2020

W piątek, 18 września odbył się  kolejny koncert w ramach XVI Festiwalu Ekumenicznego. Tym razem do naszego kościoła zaprosił nas zespół Silesia Galante. Cztery młode kobiety – Marta Gawlas, grająca na flecie, Antonina Cierpioł – skrzypce, Paulina Gibas z wiolonczelą barokową oraz Daria Kubik z klawesynem. Musieliśmy chwilę poczekać na rozpoczęcie koncertu, gdyż  trochę trwało nastrojenie tego pięknego instrumentu (po raz pierwszy taki gościliśmy w naszym kościele). Musiał się przystosować do temperatury panującej w kościele, jak powiedział witający nas Łukasz Sitek – przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego. On też przywitał zgromadzonych w kościele i przypomniał, że jesteśmy razem, aby wzajemnie otwierać się na siebie i uczyć się tolerancji. Po przedstawieniu artystek zaprosił nas do wsłuchania się w muzykę dawną, którą zaprezentowały artystki. Usłyszeliśmy kilka utworów na wszystkie instrumenty, ale też takie tylko na  klawesyn i wiolonczelę oraz na sam klawesyn. Muzyka może była dla niektórych trochę trudna, ale generalnie się podobała. Pięknie za ten występ podziękował ks. Krzysztof Adamski, który przed udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa zaprosił do wspólnej modlitwy w intencji chorego ks. Piotra Wowrego i Jego żonę Karinę.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach festiwalu, natomiast poniżej można obejrzeć zarejestrowany koncert.