Nowi ministranci w naszej parafii – 13.06.2021

W niedzielę 13 czerwca Msza Św. o godz. 10:30 miała uroczystą oprawę, gdyż zapowiedziane było przyjęcie nowych ministrantów do służby ołtarza, którzy przez ostatnie miesiące przygotowywali się do dzisiejszej uroczystości. Ks. Krzysztof, opiekun i duża grupa ministrantów wyszli do ołtarza głównym wejściem. Po kazaniu Księdza Proboszcza do grona Służby Liturgicznej naszej parafii zostali włączeni czterej chłopcy: Hubert Przystupa, Ignacy Matuszka, Józef Paczos oraz Ksawery Kędzierski. Ksiądz Proboszcz zapytał, czy zostali przygotowani do tej służby, a po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi chłopcy z rąk ks. Krzysztofa otrzymali kołnierze oraz legitymacje ministranckie. Następne ks. Proboszcz poprosił ich o złożenie przysięgi:

Ja, Ignacy, Józef, Hubert, Ksawery, dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przysięgam święte czynności ministranta wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. Amen

Na koniec ks. Proboszcz pogratulował nowym ministrantom, oraz podziękował ks. Krzysztofowi za przygotowanie i opiekę nad chłopcami. Szczególne podziękowanie skierował do rodziców, od których, jak to ujął w 90% wszystko zależy, od ich zaangażowania, od ich dobrej woli, rodzice muszą nad wszystkim czuwać.

Cieszymy się z nowych ministrantów, ale już czekamy na kolejnych kandydatów. Serdecznie zapraszamy chętnych chłopców do udziału w tym pięknym dziele. Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela ks. Krzysztof.