Koncert Zespołu „Magurzanie” – 17 lipca 2021

Ostatnim wydarzeniem XVII Festiwalu Ekumenicznego mającym miejsce w naszej Parafii był sobotni koncert zespołu „Magurzanie” z Łodygowic. Młodzi artyści śpiewali już w czasie Mszy Św., zachęcając w ten sposób obecnych w kościele do pozostania na koncercie. Wszystkich przywitał przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia. Ekumenicznego w Ustronu p. Łukasz Sitek, który po przedstawieniu Zespołu, na koniec zaznaczył, że o ekumenizm należy dbać i wzajemnie, niezależnie od wyznania, się szanować. Potem słuchaliśmy już pięknego śpiewu młodych artystów. Były to całoroczne pieśni religijne z regionu Żywiecczyzny – od maja, śpiewając o Maryi, a kończąc pieśniami wielkopostnymi.

Po występie artyści przeszli do sali Czytelni Katolickiej, gdzie częstowali się pysznym kołoczem, podarowanym przez p. Michała Polaczka z cukierni Bethlehem. Korzystali też z napojów, które otrzymaliśmy od p. Michała Bożka z Ustronianki.