Narodził się nam Zbawiciel – Życzenia

„Napełnij nas Twoimi darami, Ty, który raczyłeś rozpocząć ludzkie życie tak jak my. Spraw, byśmy się stali dziećmi Bożymi, Ty, który dla nas zechciałeś stać się Synem Człowieczym”
św. Jan Paweł II, homilia podczas pasterski 2001

Cały świat dzisiaj patrzy na stare Betlejem, na miejsce, gdzie odwieczny Bóg się narodził. Patrzymy i kontemplujemy, ponieważ uświadamiamy sobie, z jak wielką miłością Bóg nas umiłował. On chciał przyjść na świat i stać się człowiekiem, podobny do nas, z wyjątkiem grzechu. Ta wielka miłość poprowadziła Jezusa aż na wzgórze Golgoty, gdzie oddał za nas wszystkich życie.

Z okazji tak pięknych świąt, składamy wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia, aby miłość Boga zakrólowała w naszych sercach, by już w nich nie było niepokoju, smutku i złości. Ta miłość sprawiła, że staliśmy się dziećmi Bożymi, niech to Boże dziecięctwo w nas zagości i sprawi, że ustaną wszelkie spory i kłótnie. Niech Bóg, hojny dla wszystkich, napełni nasze serce swoim błogosławieństwem i obdarza potrzebnymi łaskami. Spokojnych, radosnych i pełnych miłości świąt.

Duszpasterze parafii św. Klemensa w Ustroniu