Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Pasterka 2021

25 grudnia przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, do której przygotowywaliśmy się przez ostatnie cztery tygodnie Adwentu.  O północy w naszym kościele została odprawiona Uroczysta Msza Święta – Pasterka. Zanim jednak do Ołtarza wyszli nasi kapłani: ks. Proboszcz Wiesław Bajger oraz księża wikarzy ks. Michał Wójcik oraz ks. Rafał Dendys, rozległ się gong, w który dwanaście razy uderzył lektor Piotr oznajmiając Narodzenie Jezusa Chrystusa – Naszego Zbawiciela. Gdy wybił ostatni gong oświetlona została stajenka oraz rozświetliły się wszystkie światła w kościele. Uroczysta asysta najpierw udała się do stajenki, gdzie ks. Proboszcz odsłonił nowonarodzonego Jezusa oraz nastąpiło okadzenie. Rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia sprawowana w intencji wszystkich Parafian, Sióstr Boromeuszek, które tradycyjnie odnowiły swoje przyrzeczenia oraz w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. Kazanie, które możemy wysłuchać poniżej wygłosił ks. Rafał.

Na zakończenie Pasterki ks. Proboszcz złożył wszystkim zgromadzonym życzenia.