Nabożeństwo Ekumeniczne – 22 stycznia 2022

W dniach 18-25 stycznia odbywa się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Ten wyjątkowy tydzień odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

fot. Karina Wowry

Również w naszym mieście w sobotę 22 stycznia odbyło się tradycyjne Nabożeństwo Ekumeniczne. Tym razem gospodarzem spotkania była parafia ewangelicko-augsburska ap. Jakuba Starszego w Ustroniu na czele z proboszczem ks. Dariuszem Lerchem. Z naszej parafii w nabożeństwie uczestniczyli ks. proboszcz Wiesław Bajger oraz ks. Rafał Dendys, który również wygłosił Słowo Boże. Władze Ustronia reprezentowali Burmistrz Miasta – Pan Przemysław Korcz oraz Przwodniczący Rady Miasta – Pan Marcin Janik, Wśród zgromadzonych w kościele był także Prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego – Pan Łukasz Sitek.

W ramach przyszłorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w naszym kościele.

P.M.