Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

W dniach 15-16 stycznia w naszej parafii miał miejsce kurs „Przed Nami Małżeństwo” skierowany do par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Kurs miał charakter konferencyjno-warsztatowy podczas, którego narzeczeni wysłuchali 12 konferencji dotyczących bożej wizji małżeństwa, oraz rozwiązywali wspólnie ćwiczenia i zadania, w celu jeszcze lepszego poznania się wzajemnie. W kursie brało udział 10 par z naszego dekanatu. Konferencje były prowadzone przez kilka małżeństw z różnym stażem małżeńskim oraz ks. Rafała Dendysa. W sobotę i niedzielę do dyspozycji uczestników był słodki poczęstunek z kawą i herbatą, a także zapewniony obiad. Na koniec wszyscy uczestnicy oraz prowadzący uczestniczyli w Eucharystii, na którą zaproszeni zostali także rodzice uczestników i przyszli teściowie. Po Eucharystii każda z par otrzymała indywidualne błogosławieństwo przez ręce ks. Rafała.

„Wierzę, że Bóg pokieruje naszym wspólnym życiem w taki sposób, żeby było dobrze. Jezu ufam Tobie”cytat z ankiety od jednego uczestnika.

„Zauważyłam, że ten Kościół jest taki „żywy”, a nie tylko są to sztywne zasady”cytat od jednej z uczestniczek