Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca

fot. http://www.slowo.redemptor.pl

W piątek 25 marca obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą wspomina się przyjście archanioła Gabriela do Maryi, by zwiastować Jej, że za sprawą Ducha Świętego pocznie Syna Bożego. W tę uroczystość Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia i modli się, by każde ludzkie życie było obdarzane szacunkiem i ochroną od poczęcia do naturalnej śmierci.

Jest to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wiele osób podejmuje się modlitwy i postu w intencji nienarodzonych, których życie jest zagrożone. Również w naszej parafii podczas każdej Mszy Świętej chętne osoby mogły złożyć przyrzeczenie otoczenia jednej nienarodzonej istoty ludzkiej, która jest w niebezpieczeństwie utraty życia, codzienną modlitwą przez 9 miesięcy. Duchowa Adopcja rozpoczynana w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03), a ma swoje zakończenie w Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12).

Przyrzeczenie podjęcia Duchowej Adopcji:

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez dziewięć miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
Tymi modlitwami będą: jedna Tajemnica Różańca, moje dowolne postanowienia, modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.