Zakończyliśmy tegoroczne Czuwania Fatimskie

W czwartek 13 października po raz szósty i zarazem ostatni w tym roku spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie podczas Czuwania Fatimskiego. Tradycyjnie rozpoczęliśmy o godz. 19:00 modlitwą różańcową, która trwała aż do godz. 21:00, kiedy do ołtarza wyszli ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof Adamski. Po odśpiewaniu Bogurodzicy oraz słowie wstępnym, stanęliśmy do Apelu Jasnogórskiego.

Następnie rozpoczęła się Msza Święta w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, której przewodniczył ks. Proboszcz w koncelebrze z ks. Krzysztofem, który wygłosił słowo Boże. Warto wspomnieć, że ks. Krzysztof przybył na to ostatnie tegoroczne czuwanie pomimo kontuzji, której nabawił się w ubiegłym miesiącu.

To wartościowe kazanie możemy wysłuchać poniżej, do czego serdecznie zachęcamy.

Eucharystię swoim śpiewem uświetnił nasz parafialny chór „AVE”. Po Komunii słowo dziękczynienia skierował ks. Proboszcz. Najpierw ks. Krzysztofowi za prowadzenia tegorocznych spotkań z Matką Bożą z Fatimy oraz ubogacanie nas słowem Bożym. Następnie chórowi „AVE”, który tradycyjnie uświetnia liturgię podczas pierwszego i ostatniego czuwania, służbie kościelnej, a także Pani Teresie, która zawsze dba o to, aby dekoracja podczas tych modlitewnych spotkań  była piękna.

Po podziękowaniach udaliśmy się w procesji z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Na zakończenie otrzymaliśmy Błogosławieństwo Eucharystyczne oraz zaśpiewaliśmy pieśń „Zapada zmrok…” Z utęsknieniem czekamy na następne modlitewne spotkanie, które odbędzie się już niedługo, bo 13 maja 2023 roku, kiedy to w naszej parafii rozpoczniemy 28. rok Czuwań Fatimskich.

P.M.

P.S. Wszystkie tegoroczne kazania możemy wysłuchać pod poniższym linkiem. Zapraszamy!