ZASADZENIE DĘBU PAPIESKIEGO – 23 października

W niedzielę 23 października w naszej parafii przeżywaliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po każdej Mszy Świętej ofiarą do puszek mogliśmy wesprzeć Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla młodych.

Tradycyjnie już w naszej parafii w tym dniu sprzedawane były przepyszne kremówki przywiezione z prosto z Wadowic, a z których dochód zostanie przekazany na wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Tym razem zostało przywiezionych aż 700 szt. kremówek, co jak się okazało i tak nie wystarczyło, gdyż po Mszy o godz. 10:30 już ich nie było.

Ważnym akcentem tego dnia było uroczyste zasadzenie „Dębu Papieskiego”, które miało miejsce po Mszy Św. o godz. 10 30. Dąb został podarowany przez Nadleśnictwo Ustroń, a pobłogosławił go 21 października 2021 r. Papież Franciszek podczas pielgrzymki leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach do Watykanu w roku 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy.

Drzewo uroczyście zasadzili nasi Księża na czele z ks. Proboszczem, a także Burmistrz naszego miasta Pan Przemysław Korcz oraz Nadleśniczy Pan Sławomir Kohut. Obecni przy tym historycznym wydarzaniu byli licznie zgromadzenie parafianie i goście. To drzewo będzie rosło, a nam na zawsze kojarzyć się będzie ze Świętym Janem Pawłem II.