Domowy Kościół – rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie

Niedziela 23 października była przeżywana w naszej parafii jako Dzień Papieski, ale także był to dzień poświęcony Domowemu Kościołowi czyli rodzinnej gałęzi Ruchu Światło- Życie. Przed każdą Mszą św. małżeństwa formujące się w Domowym Kościele, powiedziały krótkie świadectwo o tym co daje bycie we wspólnocie im i ich dzieciom. Na dziedzińcu był okazja, aby porozmawiać i dowiedzieć się więcej oraz otrzymać materiały z informacjami.

W przyszłym roku obchodzić będziemy 50. rocznicę powstania Domowego Kościoła założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego i najpiękniejszym prezentem dla niego i św. Jana Pawła II, który tak walczył o rodzinę, byłoby utworzenie kolejnego kręgu lub kręgów z małżeństw naszej parafii.

Domowy Kościół składa się z małych wspólnot (kręgów), do których należy po kilka małżeństw. Celem jest zbliżenie się małżonków do Boga oraz do siebie nawzajem co prowadzi do większego zjednoczenia i rozpalenia sakramentu małżeństwa. Zdarza się tak, że jedno z małżonków należy do jakiejś wspólnoty natomiast drugie nie. W tym przypadku małżonkowie formują się razem. A co z dziećmi ? Domowy Kościół to wspólnota rodzinna i dzieci są razem z rodzicami. Na spotkaniach, które odbywa się raz w miesiącu dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu poznając nowych kolegów i koleżanki doświadczając przebywania z osobami o tych samych wartościach.

Jest wiele świadectw małżeństw, które zostały uratowane dzięki byciu we wspólnocie. Zaczęli ze sobą rozmawiać, modlić się razem, czytać Słowo Boże. Bo najważniejsze jest to co małżonkowie wypracują razem w domu.

Zainteresowanych lub zastanawiających się zapraszam do kontaktu: tel. 690 913 911 – Michał