Bal Wszystkich Świętych – 30 października

W niedzielę 30 października w naszej parafii odbył się „Bal Wszystkich Świętych” zorganizowany przed Domowy Kościół. Uczestniczyły w nim głównie dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami i opiekunami, którzy również aktywnie włączyli się do zabawy. Obecny na balu był również ks. Rafał, który doglądał, aby niczego nie brakowało.

Najpierw każde z dzieci, które przybyły w przebraniu wybranego przez siebie Świętego, podzieliły się wiedzą o swoim patronie. Wśród Świętych byli m.in. Św. Rita, Św. Jan Paweł II, Święci Archaniołowie: Rafał, Gabriel i Michał, Św. Ignacy Loyola, Św. Zuzanna Następnie. Jak to na bal przystało, odbyły się zabawy taneczne, które prowadził profesjonalny wodzirej, p. Bartosz. Radości i uśmiechu było wiele, zarówno na twarzach dzieci, jak i ich opiekunów.

Po aktywnej zabawie na parkiecie, przeszedł czas na krótki odpoczynek przy stole, na którym obfitowało pyszne ciasto oraz herbata. Pokrzepieni takim posiłkiem dzieci ruszyły z ochotą do następnego punktu zabawy. Mianowicie każde z dzieci miały za zadanie narysować wybranego przez siebie Świętego. W każdej z prac widać było włożony wysiłek oraz zaangażowanie, za co dzieci zostały nagrodzone drobnym upominkiem.

Na koniec bal odwiedził pan Tomek Kamiński, który swoją grą na gitarze oraz śpiewem zakończył ten piękny czas. Po zabawie wszyscy zostali zaproszeni na różaniec. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Balu Wszystkich Świętych, a w szczególności państwu Andrzejowi i Annie Michnik ze wspólnoty Domowego Kościoła.

Aldona Podżorska

fot. E. Langhammer; P. Matuszka