Wielkopostne Rekolekcje Parafialne 2023

22 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy Wielki Post. Środa Popielcowa przypomina nam o konieczności nawrócenia, którego każdy z nas potrzebuje. Dla naszej parafii jest to również dzień rozpoczęcia rekolekcji wielkopostnych. Otaczamy modlitwą rekolekcjonistę o. Ireneusza i przyzywamy Ducha Świętego, aby otworzył nasze serca na Słowo Boże.

Pierwszy dzień parafialnych rekolekcji zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim powierzając czas Wielkiego Postu Maryi – Matce Bożej. Rekolekcjonista o. Ireneusz pytał: POST, MODLITWA, JAŁMUŻNA – czy Twoje serce otwiera się na te słowa? Niech nasze otworzą się w czasie tych rekolekcji na Boga i bliźniego.

Drugiego dnia rekolekcji na godzinę 16.00 zaprosiliśmy do kościoła wszystkie dzieci klas 1-4. Spotkanie rozpoczęło się konferencją, której głównym tematem były ręce. Ojciec Ireneusz uświadomił nam, ile ważnych gestów i znaków robimy rękami w czasie Mszy Świętej. Również Pan Bóg posługuje się obrazem dłoni, żeby pokazać człowiekowi swoją Miłość. Dłonie Chrystusa zostały za nasze grzechy przybite do krzyża a sam Bóg Ojciec mówi u proroka Izajasza, że nigdy o nas nie zapomni, bo ma nas wypisanych na swoich dłoniach.

Następnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Po spotkaniu w kościele dzieci zostały zaproszone do salek, gdzie Pani katechetka Michalina Langhamer oraz siostra Marcja przygotowały krótkie spotkanie. Pani Michalina zaprezentowała dzieciom teatrzyk kukiełkowy który wprowadził ich w tematykę Wielkiego Postu.

Dziękujemy za zaangażowanie s. Marcji, P. Michalinie a także P. Tomkowi który przygrywał nam na gitarze.

Kolejny rekolekcyjny dzień zakończyliśmy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim powierzając Maryi zmagających się z nałogami, a także prosząc o pokój na świecie

W trzecim dniu naszych rekolekcji na naukę zostali zaproszeni uczniowie klas 5-8. O. Ireneusz porównywał nasze serca do telefonu. W naszych telefonach mamy mnóstwo aplikacji, których używamy każdego dnia. To powoduje, że nasz telefon się rozładowuje. Potrzebujemy więc ładowarki. Tak samo jest w naszym życiu. Potrzebujemy ładowarki, która spowoduje, że zaangażuję bardzo mocno do relacji z Panem Bogiem. Naszego ducha ładujemy robiąc rachunek sumienia – bilans dobra i zła… Tylko wtedy możemy odkryć potrzebę Boga w naszym życiu

O godzinie 17:15 rozpoczęliśmy pierwszą w tym roku DROGĘ KRZYŻOWĄ prowadzoną przez o. Ireneusza

Gromadząc się w naszym WIECZERNIKU jak Piotr i Jan o 20:00 rozpoczęliśmy wraz z młodzieżą ADORACJE by stanąć przed naszym Panem. „Być przy Chrystusie jak Marta i Maria, jak Apostołowie i umiłowany Uczeń pod krzyżem, po prostu BYĆ” – zachęcał do wspólnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem rekolekcjonista.

I przyszedł czas na ostatni APEL – Maryjo JESTEM, CZUWAM, PAMIĘTAM Zakończyliśmy nasze rekolekcje o JĘZYKACH MIŁOŚCI do Boga, bliźniego i siebie