ZAPRASZAMY NA PIEELGRZYMKĘ DO KRAJÓW NADBAŁTYCKICH

PIELGRZYMKA DO KRAJÓW NADBAŁTYCKICH
– LITWA, ŁOTWA, ESTONIA

1 DZIEŃ 29.04.2023r. Wyjazd z Ustronia o godz. 5.00. Przejazd do Wilna, z przerwą na Mszę św. w warszawskiej parafii św. Stanisława Kostki u grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Obiadokolacja przy granicy litewskiej. Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ 30.04.2023r. Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie starego miasta, które należy do największych w Europie. Ostra Brama, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej – miejsce odwiecznych pielgrzymek, kościół św. Teresy. Cerkiew św. Ducha -miejsce pielgrzymek prawosławnych do grobu 3 męczenników: Jana, Eustachego, Antoniego. Zwiedzanie kościoła św. Kazimierza, gdzie posługę pełnił św. Andrzej Bobola. Spacer śladami Mickiewicza, Kraszewskiego, Słowackiego, Moniuszki. Plac ratuszowy. Plac Piątnicki. Zakątek gotycki: kościół św. Anny, bernardyński, św. Michała. Uniwersytet wileński (z zewnątrz). Kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego. Archikatedra wileńska św. Stanisława- z piękną kaplicą św. Kazimierza. Wjazd na Górę trzykrzyską- spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ 01.05.2023r. Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami z kwaterą wojskową i grobem matki Józefa Piłsudskiego. Kościół św. św. Piotra i Pawła. Przejazd do Trok. Spacer po dziedzińcu Zamku Wielkich Książąt Litewskich na Jeziorze Galve, rejs po jeziorze. Następnie degustacja karaimskich Kibinów. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ 02.05.2023r. Po śniadaniu przejazd do Rygi z krótkim odpoczynkiem nad wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Zwiedzanie miasta: m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, budynek parlamentu, pałac prezydenta, Pomnik Wolności. Brama Szwedzka. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ 03.05.2023r. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tallina, zwiedzanie m.in: Park Kadriorg, z Pałacem – letnią rezydencją Katarzyny I; dom Piotra I, centrum olimpijskie w dzielnicy Pirita, ruiny klasztoru św. Brygidy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ 04.05.2023r. Po śniadaniu przejazd do centrum. Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ 05.05.2023r. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez terytorium Estonii i Łotwy do Kowna. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ 06.05.2023r. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Sejny, modlitwa i Msza Św. w Sanktuarium przed łaskami słynącą figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem, która od 1602 roku jest przedmiotem kultu religijnego. Wyjazd w drogę powrotną przez terytorium Polski. Powrót do Ustronia w godzinach wieczornych.

Cena od osoby 2420zł zawiera:

Przejazd autokarem turystycznym
Wszystkie opłaty drogowe
7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-3os. z łazienkami,
7 śniadań,
7 obiadokolacji, napoje płatne dodatkowo
Opiekę pilota,
Opłaty przewodnickie
Ubezpieczenie

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz napoi do obiadokolacji

Zapisy u ks. Michała Wójcika pod numerem 604 997 358.