Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Świętej odczytaliśmy Mękę Pańską z podziałem na role. Serdeczne podziękowania wszystkim lektorom którzy dzisiaj włączyli się w tą wyjątkową Liturgie Słowa.
Niedziela Palmowa to oczywiście również poświęcenie tradycyjnych gałązek palmowych. Na Mszy Świętej o 10.30 poświęcenie palm miało wyjątkowy charakter, chociaż ze względu na pogodę nie mogła się odbyć uroczysta procesja. Na tej Mszy Świętej Pasję odczytał i wyśpiewał nasz parafialny chór Ave, dziękujemy za to wykonanie. Pomimo padającego deszczu dzieci licznie zgromadziły się wokół ołtarza z wykonanymi przez siebie Palmami. Po Mszy Świętej rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Konkurs dotyczył różnych kategorii wiekowych. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za podjęcie wyzwania i liczne uczestnictwo w konkursie.