Nabożeństwo ekumeniczne

W niedzielę 21 stycznia w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się w naszej parafii nabożeństwo Ekumeniczne. Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii Ewangelicko – Augsburskiej ap. Jakuba Starszego w Ustroniu, ks Dariusz Lerch.
Ks. Dariusz, wychodząc z tekstu przypowieści o miłosiernym Samarytaninie podkreślił między innymi, że Kościół Chrystusowy jest miejscem gdzie schronienie mogą znaleźć wszyscy poranieni i potrzebujący pomocy, to zadanie Chrystus został naszej trosce obiecując że przyjdzie powtórnie. Wpisuje się to zadanie również w troskę o to aby Kościół dążył do jedności podejmując dialog ekumeniczny.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie. Wspominanemu już księdzu Dariuszowi wraz z parafianami, przedstawicielom władz miasta, naszemu parafialnemu chórowi Ave, oraz wszystkim parafianom św. Klemensa którzy przybyli na to nabożeństwo.