V Niedziela Wielkiego postu

W niedzielę, 17 marca, gościliśmy w Parafii ks. Wojciecha Borzyszkowskiego z parafii pw. św. Michała Archanioła ze Lwowa w Ukrainie. Celem przybycia do nas była zbiórka pieniędzy na remont przedszkola parafialnego.
Podczas wszystkich Mszy Św. ks. Wojciech mówił do nas kazanie. W kilku słowach ukazał sytuację tamtejszych katolików, która, ze względu na trwającą wojnę, jest bardzo trudna. Zło opanowało Ukrainę, ale naszym celem jest jego pokonanie i stąd pomoc duchowa ale i materialna dla tamtejszej ludności.
Po każdej Mszy Św. przy drzwiach kościelnych można było złożyć ofiary. Chętne osoby mogą też wpłacać pieniądze na konto, którego nr był podany na folderze.
Intencją Mszy Św. o godz. 9 00 była modlitwa za naszych Piekarzy i Cukierników z okazji przypadającego w dniu 15 marca wspomnienia patrona św. Klemensa Marii Hofbauera.
Wyraźnym znakiem tego dnia był wystrój – bochen chleba na ołtarzu oraz tort i ciasto, co podarowali nasi piekarze i cukiernicy.