Półkolonie 27.08.2018 – 31.08.2018

W poniedziałek, 27 sierpnia rozpoczęły się półkolonie parafialne. Dzieci zgromadziły się o 9:00 na placu kościelnym i udały się na śniadanie. Pierwszego dnia czekała ich wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek. Tam spacer, pokaz ptaków drapieżnych i czas wolny na placu zabaw. Po powrocie obiad i podsumowanie dnia.

Drugiego dnia zaplanowane było wyjście do Hermanic. Na placu w klasztorze OO. Dominikanów przeróżne gry i zabawy. W trzecim dniu dzieci wyjechały do Brennej do Chlebowej Chaty. Tam poznały jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Była okazja do skosztowania, jeszcze gorących, podpłomyków.

W czwartek pojechali do kina w sanatorium „Równica”. Po filmie każdy dostał rogalika z dżemem by nabrać sił do pieszego powrotu. W ostatni dzień odbyła się gra terenowa. Kilka grupek dzieci wędrowały po Ustroniu podążając za wskazówkami ukrytymi w różnych miejscach Ustronia. Ostatnia wskazówka prowadziła na plac zabaw, gdzie spędziliśmy trochę czasu. Po powrocie czekały soki oraz zimne lody. Tego dnia odbył się również grill. Ks. Proboszcz skorzystał z prawa udzielania dyspensy, by dzieci mogły zjeść kiełbaskę.

Ostatni dzień był również dniem podziękowań, szczególne wyrazy wdzięczności należą się paniom, które przygotowały całe półkolonie, ale również paniom, które pomagały w kuchni, wolontariuszom, młodzieży, sponsorom i rodzicom.