Dożynki – 19.08.2018

W niedzielę wchodzących do kościoła na Mszę św. o godzinie 9:00 witał intensywny zapach chleba, który znajdował się w koszach stojących przy ołtarzu, a podarowały go okoliczne piekarnie. W oczy rzucała się również piękna dekoracja, która przypominała, że świętujemy dożynki. Intencją tej Eucharystii była modlitwa dziękczynna za tegoroczne dary z łąk, pól i ogrodów z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników.

Na początku Proboszcz przywitał wszystkich przybyłych do kościoła; Starostę Cieszyńskiego Janusza Króla, Władze naszego miasta, którzy zaprezentowali się w strojach ludoych, przedstawicieli miasta partnerskiego Neukirchen-Vluyn oraz parafian i gości.

Mszę św. uświetnili swoim śpiewem chórzyści z AVE.

Kazanie powiedział Ksiądz Proboszcz.

Po kazaniu poświęcił bochenki chleba.

Na zakończenie Eucharystii, śpiewając Te Deum laudamus, wyrażaliśmy naszą wdzięczność Panu Bogu. Po błogosławieństwie przedstawiciele każdej z rodzin mogli odebrać bochenek chleba.

Dalsza część dożynkowego święta rozpoczęła się o godzinie 14:00, kiedy to spod „Prażakówki” ruszył radosny korowód, jak zawsze owacyjnie witany przez stojących wzdłuż ulic Daszyńskiego i 3 Maja ustroniaków i przyjezdnych.

W amfiteatrze modlitwę ekumeniczną prowadzili ks. Piotr Wowry i ks. Mirosław Szewieczek.