Czwartek ze zdrowiem – 27.09.2018

W czwartek, 27 września, w ramach „Czwartków ze zdrowiem”, zostaliśmy zaproszeni na godz. 1615 do sali „Czytelni Katolickiej” im. Jerzego Nowaka. Tym razem nie było to spotkanie z lekarzem a z p. Izabelą Janik, która opowiadała jak można zdrowo żyć, wspierając się aloesem.

Spotkanie, na które przyszło kilkanaście osób, rozpoczął ks. Krzysztof. Powitał wszystkich i zaprosił do wysłuchania informacji o tej ważnej dla naszego zdrowia roślinie. Dowiedzieliśmy się, że aloes, który znany jest ludzkości od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu i urodzie, dzięki tym dobrodziejstwom często nazywany jest najlepszym darem natury. Ma właściwości naturalnie kojące, chłodzące i nawilżające. Może być np. stosowany do łagodzenia drobnych oparzeń, przynosi ulgę przy różnego rodzaju podrażnieniach. Stosowany jest także do użytku wewnętrznego. O tym, w jakich preparatach, szczególnie z firmy FOREVER, jest wykorzystywany opowiadała również Czeszka p. Dagmara.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Zostaliśmy poczęstowani wspaniale smakującą herbatą aloesową. Można było również poznać różne kosmetyki i preparaty aloesowe, no a osoby chętne miały możliwość ich zakupu.

W podziękowaniu za ciekawą prelekcje, Panie otrzymały czerwoną różę.