Czuwanie fatimskie – 13.10.2018

13 października po raz ostatni w tym roku czuwaliśmy z Maryją fatimską.

 Tradycyjnie już o godz. 1900 rozpoczął się Różaniec i do godz. 2100 były odmawiane wszystkie części, prowadzone przez poszczególne grupy modlitewne.

 O godz. 2100 do ołtarza wyszli ks. Zbigniew Zachorek, Proboszcz oraz ks. Krzysztof. Po odśpiewaniu fragmentu Bogurodzicy ks. Zbigniew prowadził rozważanie przed Apelem Jasnogórskim, po odśpiewaniu którego rozpoczęła się Eucharystia, której intencją była modlitwa w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, w intencji wszystkich parafian oraz za zm. niedawno Antoniego Zachorka, ojca ks. Zbyszka.

Kazanie powiedział ks. Zbyszek. Na początku przypomniał postać św. Jana Pawła II, który już w dzieciństwie, po śmierci mamy został ofiarowany Maryi. To Ona była dla Niego Matką, także przez cały pontyfikat. Zawsze Jej ufał i do takiego zaufania Maryi zachęcał nas ks. Zbyszek. Bo jeżeli będziemy oddani Maryi, jeśli będziemy do Niej się zwracać, to na pewno nie będziemy osamotnieni, w każdej, nawet najtrudniejszej sprawie.

Mszę św. uświetnił swoim śpiewem nasz chór AVE.

Po Eucharystii przeszliśmy w procesji dookoła kościoła. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przed rozejściem się do domów Proboszcz podziękował wszystkim za udział w tym jak i w poprzednich czuwaniach, szczególnie gorąco podziękował ks. Zbyszkowi. Od parafian ks. Zachorek dostał bukiet róż.

Żegnając się z Maryją śpiewaliśmy Zapada zmrok…W ten sposób zakończyliśmy 23 rok naszych czuwań.