Wszystkich Świętych – 1.11.2018

W czwartek przeżywaliśmy dzień Wszystkich Świętych, gdzie tradycyjnie o godz. 1500 zostaliśmy zaproszeni do kościoła na nabożeństwo za zmarłych.

Została odmówiona Litania do Wszystkich Świętych, a potem Proboszcz odczytał nazwiska osób zmarłych w naszej parafii w ciągu ostatniego roku, tj. od 1 listopada roku 2017 do 31 października 2018. Były to następujące osoby: Eugenia Maciejczek, Jadwiga Ogrodzka, Kazimierz Wawrzyk, Katarzyna Hann, Józef Przeźmiński, Kazimierz Kloc, Teresa Goryczka, Jan Suchy, Jolanta Kubień, Władysław Janik, Zofia Kozina, Józef Wojtas, Teresa Więcławek, Paulina Greń, Maria Bukowczan, Krystyna Staszek, Bronisław Greń, Klara Ćwielong, Danuta Sadlik-Libera, Stanisława Krysta, Zdzisław Domicz, Józef Latusek, Albin Stec, Barbara Heczko, Fryderyk Winiarski, Jan Majewski, Emil Legierski, Mirosław Białoń, Helena Korol, Zofia Kopcińska, Piotr Strzyż, Jadwiga Piszczek, Barbara Caban, Wacław Łukosz, Bolesław Szczepaniuk, Albina Kiecoń, Andrzej Kacała, Olga Kuryło, Mieczysław Lelakowski, Eugeniusz Okaj, Aniela Kozieł, NN – znaleziony,  Zenobia Szuper, Irena Jendryski, Krystyna Rymorz, Jan Myrmus, Grzegorz Więdłocha, Władysław Fabian, Zdzisław Bocheński, Marian Cegła, Emil Matuszyński, Witold Jasieniecki, ks. Leopold Zielasko, Maria Morawiec, Karolina Motyczka, Łucja Żmija, Władysław Hajek, Krystyna Czarnecka, Franciszek Boda, Urszula Kupka, Marian Tomiak, Leszek Krysta, Helena Kubica, Jolanta Kunstler, Piotr Makselan, Jan Goj, Walter Niemczyk, Jarosław Kuś, Franciszka Galbierz Krośniak, Eugeniusz Błahut, Rozalia Zwardoń.

Następnie zostały poświęcone znicze, po czym przeszliśmy procesyjnie na cmentarz. W czasie drogi była odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia. Na cmentarzu zatrzymywaliśmy się pięciokrotnie. Była modlitwa za zmarłych spoczywających na różnych cmentarzach w tym za naszych rodziców, krewnych, znajomych oraz nieznajomych. Przy pierwszej stacji przywołane zostały nazwiska zmarłych księży, pochodzących z naszej parafii oraz kiedyś tu pracujących: Franz Entzendorffer, Walenty Herczyk, Józef Stec, Józef Balcarek, Alfons Latocha, Jerzy Kołek, Józef Karowski, Józef Kupka, Józef Skyba, Franciszek Pastucha, Ludwik Kojzar,  Alfred Chromik, Henryk Stypa, Ignacy Szpunar, Erwin  Duda, Andrzej Matura, Karol Wojtek, Zbigniew Kozioł, Leopold Zielasko, Jerzy Kiełbasa. Każdorazowo przy każdej stacji były też odczytywane nazwiska naszych zmarłych  wymienianych w wypominkach.

Na koniec Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, a ministranci postawili znicze na grobach księży.