Królowo Polski, módl się za nami!

W piątek 3 maja przeżywaliśmy bardzo ważny dzień dla Kościoła jak i dla naszej Ojczyzny – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji o godz. 1030 uczestniczyliśmy we Mszy św. patriotycznej sprawowanej w intencji Ojczyzny. Ksiądz Proboszcz, zaznaczając, że ta nasza uroczystość ma wymiar ekumeniczny, przywitał ks. Michała Matuszka z parafii Ewangelicko- Augsburskiej, który później wygłosił do nas słowo Boże. Przywitał także pana Burmistrza z małżonką, radnych miejskich z zastępcą przewodniczącego Rady, radnych powiatowych, funkcjonariuszy służb mundurowych, przedstawicieli Rodzin Katyńskich i innych organizacji społecznych i politycznych oraz gości i mieszkańców Ustronia.  Przywitane zostały także poczty sztandarowe oraz orkiestra, która uświetniała Eucharystię.  Ks. proboszcz zachęcał do zanoszenia naszej szczerej  modlitwy przed tron Boży w intencji naszej Ojczyzny.

W słowie Bożym, skierowanym do nas, ks. Michał Matuszka zachęcał, abyśmy wspierając się słowami Pisma Świętego – Miłość niech będzie nieobłudna. Brzydźcie się złem, trzymajcie się dobrego, okazywali sobie tę miłość każdego dnia, w każdej sytuacji, byli dobrzy dla siebie i wspólnie dbali o dobro naszej Ojczyzny. Pełny tekst wygłoszonego kazania znajdziemy w nr 18 tygodnika „Po górach dolinach” (na stronie parafii).

Na zakończenie Mszy św. zostało odśpiewane dziękczynne Te Deum… a potem Boże coś Polskę…

Większość z obecnych w kościele udała się pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie po przemówieniu Burmistrza zostały złożone kwiaty w hołdzie tym, którzy oddali życie za Ojczyznę