Peregrynacja relikwii Św. Melchiora

3 maja, w  Święto Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęła się w naszym  Dekanacie peregrynacja relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego.  Ten szczególny czas rozpoczął się wieczorną Mszą Św., w której  uczestniczyli księża z 9 parafii, które składają się na Dekanat Wiślański (6 parafii ustrońskich i 3 wiślańskie), stanowiący jeden z 22 dekanatów Diecezji  Bielsko-Żywieckiej.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Św.  miało miejsce w naszym Kościele czuwanie przy relikwiach, które zorganizowała młodzież.  Peregrynacja relikwii w dekanacie zostanie zakończona 5 maja, po czym relikwie zostaną przeniesione do Dekanatu Istebniańskiego, gdzie będą czczone w dniach od 10-12 maja.

Peregrynacja relikwii Św. Melechiora Grodzieckiego rozpoczęła się w dekanacie Bielsko-Biała I 15 marca b.r. i od tego czasu relikwie wędrują po diecezji. Ostatnim dekanatem, do którego przybędą relikwie będzie  Dekanat Żywiecki. Relikwie tam przybędą 13 grudnia i pozostaną  do 15 grudnia b.r.

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEGO MELCHIORA

Święty Melchiorze Grodziecki, nasz Pan Jezus Chrystus dał Ci siłę do wiernej miłości, w czasach, gdy moce zła zdawały się odnosić zwycięstwo, wzbudzając nienawiść w sercach wyznawców podzielonego Kościoła. Twoje dzieciństwo i młodość związały Cię z naszą ziemią. Powierzamy Ci Diecezję Bielsko-Żywiecką i naszą parafię: małżeństwa i rodziny, osoby stanu wolnego, dzieci i młodzież. Wstawiaj się za nami, byśmy tak jak Ty potrafili rozeznawać wolę Boga i odważnie ją wypełniać.

Sługo Ewangelii wierny aż po męczeństwo, wyproś łaskę świętości dla kapłanów. Uproś święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej diecezji, by nie zabrakło serc gotowych z radością i ufnością poświęcić się służbie Bogu i Kościołowi.

Dobry Pasterzu, poszukiwałeś zagubionych i potrzebujących, towarzyszyłeś żołnierzom dzieląc z nimi zagrożenia, jakie przynosi wojna. Wypraszaj naszym pasterzom gorliwość apostolską i gotowość szukania zagubionych owiec, gdziekolwiek się znajdują.

Męczenniku jedności Kościoła, aż do śmierci trwałeś wiernie przy słowie Bożym przechowywanym i głoszonym we wspólnocie, która dochodzi do pełni prawdy dzięki Duchowi Świętemu i strzeże depozytu wiary. Wypraszaj nam posłuszeństwo wobec głoszonej ewangelii oraz gotowość dawania świadectwa wierności Kościołowi.

Przyjacielu Boskiego Oblubieńca, czuwaj nad nami, byśmy żyli w jedności z Jezusem, jedynym Panem i Zbawicielem, a kiedyś mogli cieszyć się Jego obecnością w Niebie, gdzie On żyje i króluje na wieki wieków.

Amen.