Ostatni dzień peregrynacji

W sobotę, od godz. 9 do 20 była okazja uczczenia relikwii św. Melchiora Grodzieckiego. W kościele w ciągu tego dnia przewijało się wiele osób. Byli przedstawiciele Seniorów, Róż Różańcowych, dzieci, młodzieży, Zespołów Charytatywnych, Apostolatu Maryjnego, osoby konsekrowane oraz tacy, którzy nie należą do żadnych grup. Przyszli do kościoła, aby za wstawiennictwem św. Melchiora wypraszać potrzebne łaski.

Niedzielna Msza św. w samo południe była także wyjątkowo uroczysta, gdyż na zakończenie, po uczczeniu relikwii, zapowiedziane było ich pożegnanie. O tym Świętym, i jego dwóch współtowarzyszach razem wyniesionych na ołtarze, wspominał w kazaniu ks. Mirosław. W czasie Mszy św. słyszeliśmy piękny śpiew i muzykę w wykonaniu osób tworzących chórek parafialny.