Koncert zespołu Kairos

Od soboty wieczorem i przez całą niedzielę bedziemy gościć w naszej parafii diakona i kleryków z krakowskiego seminarium. Będą dawali świadectwo swojego powołania podczas Mszy Świętych i spotkań. Gośćmi specjalnymi będzie zespół Kairos, w którego skład wchodzą klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie dobrym pasterzem (J 10,1-10). Ma on wyjątkowy wymiar duszpasterski.

Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964 r. papież Paweł VI. Od tamtego czasu jedna z niedziel okresu wielkanocnego, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań.

Niedziela Dobrego Pasterza to czas, kiedy bliżej możemy przyjrzeć się powołaniu kapłańskiemu, to także czas, kiedy wszyscy wierni mogą spojrzeć na swoje życie pod kątem powołania. Jak napisał Jan Paweł II w Orędziu na Niedzielę Powołań 2002 roku: „Każde powołanie w Kościele jest w służbie świętości. Jednak niektóre – jak powołanie do kapłaństwa czy życia konsekrowanego – są szczególnym powołaniem w tym względzie. Zapraszam dzisiaj do popatrzenia z uwagą na te właśnie powołania oraz do intensywniejszej modlitwy w tej intencji”.