Vox Tribus

W piątek zakończył się XV Festiwal Ekumeniczny na terenie naszej Parafii. Po wieczornej Mszy św. kościół zapełnił się chętnymi do wysłuchania zapowiadanego koncertu. Sporo było też młodzież z kończącej u nas pobyt grupy oazowej. Wszystkich tak licznie zgromadzonych powitał przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego p. Łukasz Sitek, który przedstawił też muzyków „Trio Vox Tribus”.  Więcej o artystach powiedział pochodzący z Cieszyna, Paweł Seligman założyciel zespołu. Trio powstało w roku 2017, choć nieoficjalnie muzycy zespołu występowali ze sobą już od końca 2014 roku. W naszym kościele Trio zagrało w składzie: Bartłomiej Fraś – skrzypce, Tomasz Pająk – klarnet i Paweł Seligman – organy. Kierownik grupy Paweł Seligman, podczas prezentacji zespołu szczególnie ciepło mówił o skrzypku, Bartłomieju Frasiu z Katowic, rocznik 1997. To wielki talent, laureat Międzynarodowego Konkursu „Mody Paganini” w roku 2016, który teraz zaczyna się coraz szybciej wspinać po schodach wielkiej kariery.  Dla nas, słuchaczy, wszyscy muzycy byli wspaniali, także muzyka, którą usłyszeliśmy – Bacha, Moniuszkę i innych, była wspaniała. Jej wykonanie na skrzypach, organach i klarnecie poruszało nasze serca. Po koncercie, po podziękowaniach i po bisie, spotkaliśmy się z artystami w naszej kawiarence a zdjęcia pokazują, że było bardzo miło. Może więc to nie ostatni koncert Tria w naszym kościele.