ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA PARAFIAN

O tej to nocy napisano: a noc, jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością. Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi.

/Orędzie Wielkanocne, fragment.

Drodzy Parafianie!

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Niech moc płynąca z Jego Zmartwychwstałego Serca obejmuje wszystkie Wasze troski związane z obecnym trudnym czasem ograniczeń i niepewności, i tak prowadzi, abyście w każdej chwili Waszego życia i w każdym działaniu czuli i ufali, że Bóg jest Waszym prawdziwym życiem.

Niech te święta Wielkanocne pomogą Wam na nowo odkryć, że Bóg jest zawsze z nami i przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych z darem pokoju, tak jak przyszedł do niepewnych przyszłości Apostołów, którzy z obawy zamknęli się w wieczerniku: Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» (J 20,19).

Niech Boży pokój zamieszka w Waszych sercach, w Waszych rodzinach, w miejscach pracy.

Szczęść Boże!

Wasi Duszpasterze