Pierwsza Komunia Święta dla dzieci SP nr 1 – 20.06.2020

W sobotę, 20 czerwca w naszej parafii przeżywaliśmy piękną uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1, które przygotowywali ksiądz Krzysztof oraz siostra Marcja. Ze względu na trwającą epidemię oraz z tym związane obostrzenia, uroczystość ta została podzielona na dwie części. W przyszłą sobotę Pierwszą Komunię Św. przyjmą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. W tym dniu zostanie również udzielona Wczesna Komunia Święta.

O godz. 10:45 na placu kościelnym zebrały się dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Na początku wprowadzenia dokonał ks. Proboszcz. Następnie dzieci otrzymały od swoich rodziców błogosławieństwo, po czym wszyscy w uroczystej procesji przeszli do kościoła. Rozpoczęła się Msza Święta, podczas której dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Kazanie wygłosił ksiądz Krzysztof. Po raz pierwszy Komunię Święta przyjęło dwanaścioro dzieci. Na zakończenie były podziękowania, po czym pobłogosławione zostały pamiątki komunijne, które dzieciom wręczył ks. Proboszcz.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze wielkim świętem parafii i mimo aktualnej sytuacji było tak i tym razem.