TRWA XVII FESTIWAL EKUMENICZNY – 25.06-01.08.2021

Trwa XVII Festiwal Ekumeniczny, który rozpoczął się 25 czerwca, a zakończy 1 sierpnia. W najbliższym tygodniu wydarzenia festiwalowe odbędą się w naszej parafii.

11 lipca obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Uroczystej Sumie przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Wojciech Ignasiak – moderator Ruchu Światło – Życie.
14 lipca o godz. 18:45 w Czytelni Katolickiej odbędzie się wykład dr Małgorzaty Kiereś pt. „Semiotyka dorocznej obrzędowości Górali Śląskich”

15 lipca o godz. 18:45 w Czytelni Katolickiej odbędzie się wykład prof. Aleksandry Skrzypietz pt. „Udział kobiet w Powstaniach Śląskich”

Wydarzeniom w Czytelni towarzyszyć bedzie wystawa obrazow Elzbiety Szolomiak.

17 lipca – sobota o godz. 19:00 w Kościele pw. Św. Klemensa odbędzie się koncert Regionalnego Zespołu Magurzanie z Łodygowic. Przed koncertem o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta z oprawą zespołu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Festiwalu Ekumenicznym.