ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ – 11.07.2021

W niedzielę, 11 lipca, przeżywaliśmy odpust ku czci Opatrzności Bożej. Uroczystej Sumie odprawianej w intencji wszystkich Parafian przewodniczył ks. Wojciech Ignasiak, moderator Ruchu Światło-Życie. Na początku wszystkich obecnych w kościele powitał Ks. Proboszcz. Wyraził radość, że mogliśmy w tym roku gościć grupę młodzieży oazowej i, że możemy świętować odpust parafialny. W koncelebrze poza ks. Proboszczem uczestniczyli również ks. Emil Jarco oraz ks. Józef Dziurski – księża emeryci, którzy nie raz już u nas gościli. Kazanie powiedział ks. Wojciech. Opierając się na czytaniach zwrócił uwagę na to, że chce abyśmy zrozumieli kim naprawdę jest Bóg. Bo to nasze rozumienie Boga jest nieraz bardzo różne. Czasami wydaje się nam, że Bóg jest straszny, że musimy się Go bać. A tak naprawdę Bogiem należy się zachwycać. On zawsze chce naszego dobra, czuwa nad nami  i szanuje naszą wolność.
Całe kazanie możemy wysłuchać poniżej:

Na zakończenie Eucharystii zaśpiewaliśmy radosne Te Deum laudamus…

fot. E. Langhammer