Pożegnanie ks. Krzysztofa – 22 sierpnia 2021

Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że pod koniec sierpnia nastąpi zmiana wikarych. Naszą parafię opuszcza ks. Krzysztof Adamski, który został mocą dekretu Biskupa przydzielony do parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, a przychodzi do nas ks. Rafał Dendys z parafii św. Jerzego w Jasienicy. Z tej okazji intencją Mszy Św. o godz. 10:30 była modlitwa za ks. Krzysztofa, którą sprawował wspólnie z Księdzem Proboszczem. Ks. Krzysztof dziękował Dobremu Bogu za dar służby w naszej Wspólnocie. Przed końcem Eucharystii, przedstawiciele grup parafialnych, podeszli do prezbiterium, aby tam podziękować ks. Krzysztofowi. Wśród nich byli Parafianie, Służba Liturgiczna Ołtarza, Domowy Kościół, Krąg Biblijny. Na koniec te wszystkie podziękowania i życzenia podsumował ks. prob. Wiesław Bajger, który przypomniał swoją historię, kiedy również jako neoprezbiter został przydzielony do św. Klemensa, a po 30. latach wrócił do nas jako proboszcz. Być może historia się powtórzy, ale na razie życzymy ks. Krzysztofowi ogromu łask Bożych w nowej parafii.

Barbara Langhammer