Dziękczynienie za tegoroczne plony – 22 sierpnia 2021

Tegoroczna niedziela 22 sierpnia to w naszym mieście Dni Ustronia, a także dziękczynienie za tegoroczne plony. Tradycyjne Dożynki wraz z korowodem w związku z trwającą pandemią w tym roku się nie odbywają, ale niezależnie od tego chcemy podziękować Panu Bogu za chleb i wszystkie dobrodziejstwa. Uczyniliśmy to na Mszy Świętej Dożynkowej o godz.  9:00 , którą odprawił ks. Proboszcz, a modliliśmy się za wszystkich rolników oraz ich rodziny. Na wstępie Celebrans przywitał obecnych w kościele włodarzy naszego miasta: Burmistrza Miasta Ustroń Pana Przemysława Korcza z małżonką, Zastępcę Burmistrza Panią Dorotę Fijak z mężem, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Marcina Janika oraz Zastępcę Panią Jolantę Hazukę.
W tym uroczystym dniu okolicznościowe kazanie głosił ks. Michał. Zachęcamy do wysłuchania poniżej.

Po Kazaniu nastąpiło Błogosławieństwo wieńców żniwnych oraz chlebów, które podarowały piekarnie: „Betlehem”, „U Brzęczka” oraz „Beskidzka”. Po zakończeniu Mszy Świętej kapłani wraz z klerykiem rozdawali poświęcone chleby wszystkim wiernym.