Nowy Rok Szkolny z Bożym Błogosławieństwem

1 września w całym kraju odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022. Pragnąc wkroczyć w ten rok z Bożym Błogosławieństwem, o godz. 18:00 spotkaliśmy się na Mszy Świętej sprawowanej w intencji wszystkich dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Liturgii przewodniczył ks. Michał w koncelebrze z ks. Rafałem, który również wygłosił kazanie, nawiązując min. do dnia dzisiejszego oraz o istocie chodzenia do szkoły. Mówił także o tym, aby rozpoczynając nowy rok szkolny z Panem Jezusem trwać i spotykać się z Nim na co dzień, również w wolnej chwili, po szkole wejść do kościoła, gdzie Pan Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie i zaprasza każdego z nas. Kazanie możemy wysłuchać poniżej.

Po Komunii Świętej nastąpiło poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Dzieci na tę okazje przyniosły swoje tornistry. Po Błogosławieństwie każdy z obecnych uczniów otrzymał zakładkę z modlitwą przed i po nauce oraz z planem lekcji.

W najbliższą niedzielę o godz. 10:30 wracamy do Mszy Świętych z udziałem dzieci, podczas których jest głoszone specjalne kazanie. Dzieci na zakończenie otrzymują tzw. „Ziarenka”, czyli słowo Ewangelii oraz zadania. Rozwiązania przynoszą na w następnym tygodniu, gdzie podczas Mszy Świętej następuje losowanie nagród. Niestety na ten moment miś Bibluś, który przed pandemią zawsze namtowarzyszył musi pozostać na przymusowym urlopie, ale mamy nadzieje, że jeszcze do nas wróci.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału
w Mszach Świętych ze specjalnym kazaniem.

Niedziela – godz. 10:30. Do zobaczenia!